POKOJNÉ CESTY S PRIPOJENÍM

PEUGEOT Traveller MPV má novú generáciu hlasovo ovládanej 3D navigácie. Navigáciu môžete ovládať tiež prostredníctvom 7-palcového dotykového displeja (štandardná výbava alebo za príplatok, v závislosti od modelu) s funkciou TomTom Traffic, ktorá aktualizuje informácie v reálnom čase (v závislosti od cieľa cesty).

Palubný systém s veľkým dotykovým displejom ponúka funkciu Mirror Screen, ktorá umožní používať aplikácie na vašom smartfóne kompatibilnom s rozhraním MirrorrLink, Apple Carplay.

HEAD-UP DISPLAY

Praktický HEAD-UP displej (v štandarde, za príplatok alebo nedostupný v závislosti na verzii) zobrazuje základné informácie ako rýchlosť, tempomat, obmedzovač rýchlosti a odstup medzi vozidlami. Informácie na farebnom HEAD-UP displeji  sú v zornom poli vodiča, ktorý nemusí počas jazdy preostrovať zrak na palubné prístroje.

VISIOPARK 1

Cúvacia kamera (za príplatok) automaticky zapne snímanie po zaradení spiatočky a vodič má na dotykovom displeji 180 stupňový výhľad na zadnú časť vozidla.  Zadný pohľad zahŕňa pomocné čiary, ktoré sa otáčajú spolu s volantom a naznačujú, kde pôjde auto. Ak sa nachádzajú nejaké objekty za zadnou časťou auta, systém ich automaticky zväčší. Kliknutím na displej si vodič môže zobraziť ďalšie pohľady.

OBMEDZOVANIE RÝCHLOSTI: ROZOZNÁVANIE A ODPORÚČANIE

Čítanie dopravných značiek a systém obmedzenia alebo odporúčania rýchlosti (za príplatok) pomôže ustrážiť povolenú rýchlosť aj na frekventovaných cestách s množstvom dopravného značenia.

Multifunkčná kamera (za príplatok) rozpoznáva dopravné značky a zobrazuje upozornenia na hlavnom prístrojovom paneli a/alebo head-up displeji. Prečítaná rýchlosť je navrhnutá na nastavenie obmedzovača rýchlosti a tempomatu, ak je aktivovaný.

AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE SVETIEL

Systém (za príplatok) pomáha pri jazde v noci s prepínaním diaľkových svetiel. Kamera sníma priestor vpredu a ak rozpozná situáciu, ktorá vyžaduje stlmenie diaľkových svetiel, tieto okamžite vypne. Ak daná situácia pominie, diaľkové svetlá sa automaticky zapnú.

ACTIVE SAFETY BRAKE

Active safety brake pomáha eliminovať dopad nepozornosti vodiča na bezpečnosť. Nová generácia automatického núdzového brzdenia dokáže v rýchlosti do 30 km/h predísť nehode, alebo aspoň zmierniť jej následky. Kamera a radar zachytia pohyblivé aj statické objekty a ak vodič nebrzdí, systém spustí brzdenie sám. Do rýchlosti 30 km/h dokáže predísť zrážke a nad 30 zníži následky nárazu.

SYSTÉM OPUSTENIA JAZDNÉHO PRUHU

Systém rozpozná, keď vozidlo prejde cez bielu plnú alebo prerušovanú čiaru bez použitia smerovky a vodiča náležite upozorní. Zvukové a vizuálne upozornenie je obzvlášť účinné v prípade driemot alebo straty koncentrácie.

MONITOROVANIE MŔTVEHO UHLA

Štyri senzory vpredu a vzadu monitorujú situáciu po bokoch vozidla a upozorňujú vodiča na auto v mŕtvom uhle na jednej aj druhej strane auta. Aby šofér neprehliadol vozidlo skryté v tzv. mŕtvom uhle, dostane svetelné upozornenie na príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle a na prístrojovej doske.

BlueHDi MOTORY

Nové naftové Blue HDi motory prispievajú k zvýšeniu jazdného komfortu lepším odhlučnením, ale najmä majú výrazne nižšiu spotrebu a vyprodukujú menej emisií CO2.

Verzia EAT6 180 Blue HDi kombinuje silný naftový motor so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Technológia Quickshift zrýchľuje moment preradenia a prináša vodičovi lepšiu spätnú väzbu do motora.

Nové Blue HDi motory majú všetko! Hladký chod, nižšiu spotrebu a zlepšenú dynamiku.

 

Máte nejaké otázky?