Nový Peugeot Expert je dodávkové auto stredných rozmerov, schopné pokryť širokú škálu pracovných aj rodinných potrieb. Expert s tromi dĺžkami karosérie stelesňuje viac radosti z jazdy a viac úžitku v kompaktnejšom balení.

NÁKLAD

Peugeot Expert ponúka okrem veľkého vnútorného priestoru najmä ľahko ovládateľné a veľmi efektívne doplnky na zlepšenie produktivity, zvýšenie pohodlia a bezpečnosti.

SYSTÉM MODUWORK

Nový Peugeot Expert disponuje vysokým stupňom modularity a pomáha vyťažiť z neobsadených sedadiel čo najviac priestoru. Napríklad zodvihnutím sedadla spolujazdca môžete vytvoriť priestor s rovnou plochou. Ak otvoríte veľké dvierka v stene, zväčšíte prepravný priestor na odvoz dlhých predmetov až do dĺžky štyroch metrov. Peugeot Expert premeníte na mobilnú kanceláriu jednoduchým sklopením stredovej opierky. Vpredu tak pribudne veľmi praktická otočná polička. 

BEZDOTYKOVÉ POSÚVNE DVERE

Bezdotykové posuvné bočné dvere (za príplatok) môžete odomknúť a otvoriť na ktorejkoľvek strane jednoduchým posunutím nohou pod roh zadného nárazníka. Tým istým pohybom môžete dvere zavrieť a zamknúť vozidlo tým, že odídete. Pri vykladaní zásielok alebo tovaru nepotrebujete nič položiť na zem. Ak máte plné ruky, stačí mať len elektronický kľúč vo vrecku.

TECHNOLÓGIE A BEZPEČNOSŤ

ČÍTANIE DOPRAVNÝCH ZNAČIEK A POVOLENÝCH RÝCHLOSTÍ

Multifunkčná kamera rozpoznáva dopravné značky s povolenými rýchlosťami a upozorňuje vodiča na centrálnom displeji alebo na head - up displeji. Systém zároveň veľmi prakticky navrhne prečítanú rýchlosť na nastavenie hodnoty pre obmedzovač rýchlosti alebo tempomat. Stačí mať len zapnutý tempomat alebo obmedzovač.

VISIOPARK 1

Neoceniteľnou pomôckou v úžitkovom vozidle je zadná cúvacia kamera. Zapína sa automaticky, ak vodič zaradí spiatočku a poskytuje 180 ° široký pohľad za vozidlom. Cúvanie ešte uľahčujú smerové čiary, ktoré sa v obraze natáčajú spolu s volantom. Ak sú vzadu nejaké objekty, systém ich automaticky označí (funkciou zoom in). Peugeot Expert s parkovacou kamerou vzadu robí manévrovanie v úzkych priestoroch hrou.

ACTIVE SAFETY BRAKE

Active safety break (za príplatok) chráni vozidlo a posádku pred hroziacim nárazom do rýchlosti 30 km/h. Kamera s radarom dokáže zistiť pohybujúci sa a aj pevný objekt pred vozidlom. Ak vodič nestihne zabrzdiť alebo nereaguje, systém spustí brzdenie namiesto neho. Cieľom je predísť kolízii alebo znížiť následky nárazu pri vyššej rýchlosti.

AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE SVETIEL

Na dlhých nočných jazdách a pri dnešnej frekventovanej doprave príde vhod (príplatkový) systém automatického prepínania diaľkových a stretávacích svetiel. Ak kamera rozpozná prichádzajúce vozidlo v protismere, alebo sa priblížite za auto pred vami, systém  automaticky prepne diaľkové svetlá na stretávacie. Hneď ako je cesta prázdna, diaľkové svetlá sa automaticky zapnú. 

MOTORIZÁCIA

BlueHDi motory

Všetky motory BlueHDi pre Peugeot Expert s výkonovým ropzpätím od 95 do 180 koní spĺňajú emisnú normu Euro6. Na vrchole ponuky kraľuje štvorvalcový naftový motor BlueHDi 180 EAT6, ktorý prichádza v spojení s automatickou 6 stupňovou prevodovkou. Dynamika jazdy s najsilnejšou verziou dosahuje úroveň osobného vozidla aj vďaka funkcii Quickshift pre rýchlejšie radenie prevodových stupňov automatickej prevodovky.

 

Máte nejaké otázky?