TECHNOLÓGIA

Technologické prvky výbavy PEUGEOT 208 boli dizajnované pre vylepšenie jazdy, maximalizovanie pôžitku z jazdy a komfortu pri jazde v kombinácii s efektivitou a bezpečnosťou jazdy. 

KOMPAKTNÝ A VÝBORNE OVLÁDATEĽNÝ

PEUGEOT 208 je doma aj v meste, aj na diaľnici čo ho robí ideálnym na každodenné použitie - zadná parkovacia kamera*, ktorá detekuje skryté prekážky počas cúvania plus Park Assist*, aktívna pomoc pri parkovaní, pri rýchlostiach 7 km/h. Toto robí PEUGEOT 208 veľmi ľahké zaparkovať.

Kompaktné rozmery PEUGEOT 208 (celková dĺžka menej ako 4 metre) spoločne s rovnako kompaktným volantom, robia 208 pohyblivým a výnimočne ľahko ovládateľným - ideálny recept pre skutočné potešenie z jazdy.

LEPŠIE DRŽANIE NA CESTE

PEUGEOT 208 je dizajnovaný tak, aby priniesol nenapodobiteľnú jazdu a to vďaka motorom PureTech a BlueHDi, ktoré kombinujú vysoký výkon a efektívnu spotrebu bez toho, aby obetovali potešenie z jazdy.

Podvozok PEUGEOTU 208 v spojení s PEUGEOT i Cockpitem a kompaktným volantom, s nápravovými prvkami prispôsobenými jednotlivým motorom a optimalizovanou hmotnosťou v prospech úspornosti a reaktivity ponúka dokonale vyvážený pomer medzi komfortom a ukážkovými jazdnými vlastnosťami, a prináša tak dokonalý zážitok z každej jazdy.

MIRROR SCREEN

Funkcia Mirror Screen iumožňuje duplikovať funkcie a dátový dosah kompatibilného Smartfónu a zobraziť displej telefónu na 7" dotykovej obrazovke. Svoj Smartphone tak môžete obsluhovať na dotykovej obrazovke auta   máte prístup k jeho vybraným funkciám a aplikáciám na podporu riadenia.

Niektoré aplikácie sú z bezpečnostných dôvodov pri jazde neaktívne, používať môžete napríklad funkcie na podporu riadenia (navigáciu) alebo počúvať hudbu.

BEZPEČNOSŤ

ACTIVE CITY BRAKE

Active City Brake (Systém núdzového brzdenia) je nová technológia, ktorá pomáha pri prechádzaní nehodám alebo zmierňuje ich následky, pokiaľ vodič nie je schopný zareagovať včas v rýchlosti do 30 km/h.

Laserový senzor na krátku vzdialenosť (Lidas) inštalovaný na prednom skle neustále hľadá hrozby na ceste ako sú stojace autá a autá idúce oproti. Tento systém je schopný automaticky použiť maximálny výkon bŕzd, aby sa vyhol kolízii alebo zmiernil jej následky pri nižšej nárazovej rýchlosti. Pri určitých situáciách je tento systém dokonca schopný úplne zastaviť auto, aby sa tak vyhlo nehode s iným vozidlom.

ESP

Každý model jednotlivých úrovní výbavy 208 je vybavený s deaktivovateľným ESP (Elektrická kontrola stability) v štandardnej výbave, zahŕňajúci ASR (protišmykový systém), DSC (Dynamická kontrola stability), EBA (Systém asistencie pri brzdení), ABS a EBFD (Systém pustenia elektrickej brzdy).

PRISVECOVANIE DO ZÁKRUTY

V prípade aktivácie tohto systému alebo v prípade otočenia volantu do určitého uhla, táto funkcia prostredníctvom predných hmlových svetlometov osvetlia zákrutu a to v prípade rýchlosti pod 40 km/h (napríklad pri jazde mestom alebo pri parkovaní).

MOTORY PureTech

Modulárny, kompaktný, ekologický a výkonný trojvalcový motor je príkladným spojením účinnosti a najnovších technológií. Už pri nízkych otáčkach ponúka komfort pri jazde na úrovni tých najlepších motorov na trhu a pomer točivého momentu a výkonu pri nízkych otáčkach je vynikajúci. Motor PureTech je právom označený za priekopníka najnovších technológií - pri zachovaní rovnakého výkonu a komfortu pri jazde dokázal obmedziť svoju spotrebu paliva a emisií CO2 až o 25%. Tento fakt potvrdzuje aj víťazstvo v ankete Engine of the Year, kde zvíťazil 3 roky po sebe - v rokoch 2015, 2016 a 2017.

MOTORY BlueHDi

Generácia motorov BlueHDi, ktoré poháňajú PEUGEOT 208, spĺňajú emisnú normu Euro 6.
Všetky motory, okrem verzie 1.6 BlueHDi 75k, sú vybavené systémom Stop and Start s posilneným štartérom.

 

Máte nejaké otázky?